Életőrzők egyesülete

» » életőrzők        

 

Örömmel tudatjuk, hogy megalakult az ÉLETŐRZŐK - A Tudatosan Élők Közössége Egyesületünk.

 

A Veszprémi Törvényszék 2015. január 16-án 3.536 számon bejegyezte Egyesületünket.

 

Az ÉLETŐRZŐK egyesületének elnökeIstenes Győző, elérhetősége: gyozo.istenes@gmail.com

Alelnökök: Golenya Ágnes és Füzi Edit

 

Az alapszabályzatot itt láthatod:

 

https://docs.google.com/document/d/1OYINSW2ABeksHHCu6t_vPu6hRjYRw008_X7KXcCznho/edit

 

 

Egyesület székhelye: 8351 Sümegprága, Szent István utca 3.

 

Bankszámlaszám: OTP  117 48052 - 20043386  

 

Adószám:

 

Az Egyesület célja

 

1. Az Egyesület célja a környezettudatos, felelős szemlélet és életmód megismertetése a társadalom minél szélesebb körében. Ez magában foglalja a környezet óvását, ökológiai tudatosságot (pl. mosószerek, kozmetikumok, újrahasznosítás, fogyasztási kontroll, építkezés, energiafogyasztás stb.), egészséges és kiegyensúlyozott életmódot (étkezés, sport, lelkigyakorlatok stb.) a közösségi életforma elősegítését, biogazdálkodást.

Tudatos életmódbéli példamutatással szolgálni, minden lehetséges csatornán tudatosítani az emberekben, hogy felelősek vagyunk az életünk minőségéért, a Földért. Ennek érdekében olyan események, akciók, előadások, oktatási programok, életmód közösségek, táborok szervezése, ahol interaktív módon nemcsak tájékoztatunk, hanem az érdeklődők segítségünkkel elindulhatnak egy tudatos életmódhoz vezető úton.

 

Egyéni szinten:

Az emberek testi, lelki, szellemi fejlődésének elősegítése, az egészséges élet tudatosítása, az ökológiailag tudatos és felelős életmódra és a biogazdálkodásra nevelés, általában a tudatos életvezetés megismertetése valamint az emberi kapcsolatokban a megértésre, együttműködésre és a béke megteremtésére való ösztönzés. 

 

Közösségi szinten:

Lakóközösségek, szomszédság kapcsolatépítésének elősegítése a stressz mentes élet értelmében; lakóhely/település védelme, ápolása összefogással, a település vezetőivel való együttműködés; lakóövezeti közösségi programok folyamatos szervezése; településfejlesztésben való aktív részvétel és az ott élők erre ösztönzése példamutatással, koordinálással, lehetőségünk szerint akár anyagiakkal is. Általában véve egy egyénileg és társadalmilag is kiegyensúlyozottabb életmódra való nevelés, ösztönzés minden rendelkezésünkre álló eszközzel és módon.

 

2. Az Egyesület a céljai elérése érdekében az alábbi tevékenységeket folytatja:

 

  • életmódfejlesztő táborok szervezése,
  • tudatosan ökológia-központú életmód / táplálkozás / gazdálkodás beállítását segítő programok, képzések, kiadványok készítése
  • lelki tanácsadás, egyéni és csoportos konzultációk szervezése,
  • alternatív gyógyászat szervezése, nyújtása, oktatása
  • szükség esetén (pl. ruha, munkaeszköz) gyűjtési akciók szervezése és eljuttatása a rászorulóknak,
  • helyi programok szervezése együttműködésben a helyi önkormányzattal és civil társulásokkal
  • kulturális, hagyományőrző, természet-, és tájismereti programok, túrák, utazások. programok szervezése és lebonyolítása
  • nemzetközi kutatómunkák szervezése, hasonló értékrendű bel-, és külföldi szervezetekkel, személyekkel kapcsolattartás és együttműködés.
  • kiadványok készítése, terjesztése.
  • hazai és EU-s pályázatokkal forrásteremtés a célok eléréshez.

 

A belépési tagdíj egy évre 10.000 ft. További részleteket minden érdeklődővel külön, személyesen egyeztetünk.

 

Belépési nyiltakozat: 

 

https://docs.google.com/document/d/13R1nfQdiZ5tVWzGRWY1DJnzDd9Rxu_-Ps448joMoXfI/edit

 

A belépési nyilatkozatot kizárólag postai úton, eredeti aláírással ellátva fogadjuk el. A tagság a tagdíj befizetésével keletkezik. 

 

Hozzászólások:

Ez a weboldal cookie-kat használ. A böngészés folytatásával hozzájárul azok használatához. További információkElfogadom