Móricz János nyomában
AZ „ISMERETLEN” ŐSISÉGÜNKRE NYITOTT KAPU
c. ELŐADÁS
MÓRICZ JÁNOS SZÜLETÉSÉNEK 100. ÉVFORDULÓJA
TISZTELETÉRE
Időpont: 2023. június 4-én 16.00-tól.
Hol: TEMI FŐVÁROSI MŰVELŐDÉSI HÁZA - NAGY ELŐADÓTEREM (EMELETEN)
CÍME: 1119 FEHÉRVÁRI ÚT 47.
AZ ELŐADÁSON NEM A MÁR ISMERT ÉS SOK FORRÁSBÓL HOZZÁFÉRHETŐ MÓRICZ-TÖRTÉNETET, ILLETVE A TAYOS-BARLANG KUTATÁS RÉSZLETEIT...
Dél-Amerikai utazás térben és időben. Az emberiség őstörténete. Móricz János kutatásai Dél-Amerikában
A földalatti rejtélyes labirintusok még feltárásra várnak, és ha az egyes szakaszokat már ismerjük, akkor is az alapvető kérdéseket a föld összes hasonló építményére vonatkozóan összefüggésben kellene megválaszolnunk: kik, mikor, miért és hogyan építették? A földalatti világról Afrikától Tibeten át Dél-Amerikáig tudtak az ősi népek és tudnak a mai beavatottak is. Ami közös ezekben az emlékekben, hogy egy igen-igen régi, előző civilizáció építette,
Móricz János magyar kutatóra emlékeztek Budapesten
Az itthoni magyarok talán nem is tudják, ki volt Móricz János (a képen), holott olyan személyisége a világ régészetének, hogy amikor egy erről szóló könyvet mutattak be Budapesten, az argentin és az ecuadori nagykövet is úgy érezte, jelen kell lennie.
Negyvenhárom esztendővel ezelőtt, 1969-ben adott hírt a nemzetközi sajtó arról, hogy a magyar származású Móricz...
Legendák szólnak egy magyar kalandor által feltárt ecuadori barlangról, a Táltosok Barlangjáról, amelynek mélyén egy fémkönyvtár található – itt az emberiség özönvíz előtti történetét arany-, és fémlemezekre írta egy ismeretlen civilizáció. De mi is van tulajdonképpen a titokzatos barlang mélyén?
Chamico főnök és Piaguaje felmásztak egy bejárathoz a vízesés tetején, beljebb mentek, hogy megnézzék mennyire veszélyes,...
A célom az volt, hogy néhány percet pihenjek, rendbe hozzam magam, száraz ruhát vegyek fel, felfújjak egy műanyag párnát, ami a hátizsákomban volt és aludjak néhány órát. Nyugodtnak, tisztának éreztem magam, mintha a fejem egy kényelmes párnán nyugodna, félig nyitott szemmel láttam magam, mintha egy nagy fehér nő lábainál lennék összekuporodva, aki anyaként hívogatott magához, láttam, hogy a bőre fehér és olyan vékony, hogy még a kis vénákat is látni lehet.
E neves barlang hivatalos felfedezője a magyar származású Móricz János, aki 1969-ben a Táltosok Barlangja névre keresztelte. Kijelentette, hogy a barlangok belsejében egy fémkönyvtár van, ahol az emberiség özönvíz előtti történetét arany-és fémlemezekre írta egy ismeretlen civilizáció. Ennek az írásnak nyilvánvaló a kapcsolata a sumér lineáris írással és egy székelynek nevezett ősi európai írással.
Itt még abelső linkeket rendbe kell rakni.
Manuel Palacios Ecuadori kutató barátunk 2011 nyarán az ecuadori AMAZONAS TV stábjával, az ecuadori hadsereg segítségével pár napot a TAYOS-barlangban töltött több kutatóval együtt.
Sikeresen lezajlott az első Móricz János Nemzetközi Őstörténeti Konferencia Körmenden, 2012. április 14-15-én.