A TÁLTOSOK BARLANGJÁTÓL A DÉL KERESZTJÉIG
Dél-Amerikai utazás térben és időben. Az emberiség őstörténete. Móricz János kutatásai Dél-Amerikában
Dél-Amerikai utazás térben és időben. Az emberiség őstörténete. Móricz János kutatásai Dél-Amerikában
» Golenya Ágnes » könyvek
Dél-Amerikában az Andok hegység alatt sok ezer kilométeres labirintusrendszer húzódik. Az ecuadori Tayos-barlang épített kapuján át egy ősi világba utazunk, melyre Móricz János felfedező bukkant a múlt század derekán. E kapu egyike a néhány lejáratnak egy ismeretlen, mesterséges építésű földalatti világba, mely a Fémkönyvtár írásos lemezei mellett számtalan kulturális örökséget rejt, bizonyítva egy özönvíz előtti fejlett civilizáció létét.
» Golenya Ágnes » ajánló
Purisaca Golenya Ágnes interjúja Pedro Websterrel, a 2010-es Misión Rahma Tayos-expedíció tagjával. (Sajnos a 23:35-től 27:00-ig nincs hang, a probléma ismert, nem javítható) Az expedícióról spanyolul a Rahma-csoport honlapján olvashat itt: http://www.rahmaecuador.org/ (0:29:09)
» Golenya Ágnes » ajánló
(0:09:44)
» Golenya Ágnes » ajánló
Móricz János szakított az élenjáró tudósok által meghatározott iránnyal, és túlcsorduló géniusza elvezette őt minden nyelv ősének, a magyarnak a valódi amerikai eredetének, e kontinens földalatti világának, a prekolumbián népek óceánok közti hajózásának, a vízözön előtti kultúrák bölcsőjének és az amerikai és a Föld kultúrái elterjedése központjának a felfedezéséhez, amely a mai Ecuadori Köztársaság területére tehető.
» Golenya Ágnes » ajánló
(0:02:35)
(magyar felirattal) (37:01)
Móricz János magyar kutatóra emlékeztek Budapesten Az itthoni magyarok talán nem is tudják, ki volt Móricz János (a képen), holott olyan személyisége a világ régészetének, hogy amikor egy erről szóló könyvet mutattak be Budapesten, az argentin és az ecuadori nagykövet is úgy érezte, jelen kell lennie. Negyvenhárom esztendővel ezelőtt, 1969-ben adott hírt a nemzetközi sajtó arról, hogy a magyar származású Móricz...
Legendák szólnak egy magyar kalandor által feltárt ecuadori barlangról, a Táltosok Barlangjáról, amelynek mélyén egy fémkönyvtár található – itt az emberiség özönvíz előtti történetét arany-, és fémlemezekre írta egy ismeretlen civilizáció. De mi is van tulajdonképpen a titokzatos barlang mélyén? Chamico főnök és Piaguaje felmásztak egy bejárathoz a vízesés tetején, beljebb mentek, hogy megnézzék mennyire veszélyes,...
A célom az volt, hogy néhány percet pihenjek, rendbe hozzam magam, száraz ruhát vegyek fel, felfújjak egy műanyag párnát, ami a hátizsákomban volt és aludjak néhány órát. Nyugodtnak, tisztának éreztem magam, mintha a fejem egy kényelmes párnán nyugodna, félig nyitott szemmel láttam magam, mintha egy nagy fehér nő lábainál lennék összekuporodva, aki anyaként hívogatott magához, láttam, hogy a bőre fehér és olyan vékony, hogy még a kis vénákat is látni lehet.